Tahitian Noni® Juice
Tahitian Noni® Juice
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
slak

 
Tapasztalatok a Nonirl
 
Kpgalria
 
Megosztani a nonit msokkal
 
Vigyzat veszlyes!
 
Mrt ilyen hatsos a Noni?

Mirt ilyen hatsos a Noni?

A Morinda Citrifolia gymlcst a trpusi vilgban mr tbb ezer ve ismerik, s lassanknt bekerlt az emberek napi trendjbe, egszsget elsegit tpllk-kiegszitknt.

Azok az llitsok, melyek a Noni csodlatos gygyt erejrl szlnak, szinte hihetetlennek tnnek, s az a krds, hogy honnan ered az a hats, sok emberben felmerl.

Az erre vonatkoz szakirodalom kevs, ezrt ez a cikk megprblja megmagyarzni, hogy a Noni mely rsze felels e jtkony hatsrt, s hogyan mkdik a Noni, hogy kifejtse ezeket a hatsokat.

Az els fontos osszetev egy nagy molekula, amit proxeroninnak neveznek. A proxeronin az emsztsi csatornn keresztl a vastagblbe, majd a mj viverein keresztl a mjba kerl. A mj a legtbb tpanyag raktrozja. Minden msodik rban a mj felszabadit bizonyos mennyisg proxeronint, amely elszr a vrramba, majd klmbz szvetekbe kerl.

A proxeronin rendkivl nagy molekula, melynek molekulatmege 17.000 atomegysg. /Hogy jobban megrtsk, milyen nagy molekulrl van itt sz, a viz molekula tmege 18./ Ez a molekula egy hossz lnc, melynek kt buzognyszer vge van. Hogy a proxeroninbl xeronin keletkezhessen, egy segdre van szksg, ami egy proxeronz nev enzim. Az a folyamat, amelyben a proxeronin xeroninn alakul, nagyon bonyolult, de egyszeren elmondva a kvetkezkpp trtnik: a proxeronin a proxeronz kr csavarodik, s a proxeronz sszekapcsolja a proxeronin kt buzognyszer vgt. s levgja a lnc hasznlhatatlan rszt. A megmaradt sszekttt buzognyszer rszek szerotoninnal egytt kpzik a xeronint.

Mikor a proxeroninbl ltrejtt a xeronin, sszekapcsoldik a testben lv fehrjkkel, s elsegiti azok mkdst. Hogy ezt a rszt knnyebben megrtsk, nmileg meg kell ismernnk a fehrjket.

A fehrje v. protein nv a grg  „proteios“ szbl ered, aminek jelentse „lnyeges“ vagy „fember“ ami mr nmagban is a fehrjk fontossgra utal. A fehrjk hossz aminosav lncokbl llnak. 20 aminosav ltezik, amelyekre a testnek mindenkpp szksge van a fehrjk ltrehozshoz. Ezek az aminosavak meghatroyott sorrendben csoportosulnak, kapcsoldnak ssze, amelyer az RNA hatroz meg. Az aminosavak kapcsoldsi sorrendje hatrozza meg a protein szerkezett.

A fehrjknek nagyon sok fontos feladata van a szervezetnkben. Elszr is proteinek alkotjk a hajunkat, a brunket s a csontjainkat. A proteinek felelnek a test felpitsnek legnagyobb rszrt, belepitve a sejtszerkezetnket. Msodsorban a fehrjk engedlyezik a kmiai anyagok szllitst a sejtekbl vagy a sejtekbe. A harmadik f mkdsuk az, hogy a szervezet hormonjaiknt is mkdnek. Ebben a szerepben nagyon lnyegesek a test molekulris folyamataiban. Negyedik: ellenanyagknt mkdhetnek, az immunrendszert tmogatva. Az ellenanyagok hozzkapcsoldnak a szervezet idegen betolakodihoz /pl.virusok/, s megbnitjk azokat, igy lehet ket pusztitani. Utolssorban a fehrjk enzimknt is mkdhetnek, megknnyitve a testben lejtszd kmiai folyamatokat. A fehrjk nagy szerepet jtszanak a kmiai anyagok lebontsban, s jrapitsben.

Most, hogy rthetv vlt a proteinek fontossga, meg kell rtennk, hogy a fehrjk legnagyobb rsze nem tudja vgrehajtani a feladatt xeronin nlkl. Bizonyos fehrjkben van res hely, ami lehetv teszi szmukra a xeroninnal val egyeslst. Nem minden fehrjnek van szksge xeroninre, de sok ltfontossg fehrjnek, amely hormonknt, enzimknt vagy ellenanyagknt mkdik, igen. Mikor a xeronin a proteinhez kapcsoldik, lehetv vlik, hogy a protein elvgezze a feladatt, az energia - ami krltte lv viybl szrmazik – kmiai anyagokk, illetve elektromos molekulv alakul. Ez a folymat azonban tovbbi magyarzatot rdemel.

A vizben hatalmas mennyisg energia van. A vizmolekula egy oxignatombl ll, amely ersen kapcsoldik kt hidrognatomhoz. Mikor sok vizmolekula van egy helyen /mint pl. egy pohr vizben/, egyes vizmolekulk oxignatomjait vonzani fogjk ms vizmolekuls hidrognatomjai. Ezt a jelensget hidrognktsnek nevezzk. A hidrognkts nem olyan ers, mint molekulkon bell az oxign s a hidrogn kztti kts, de ha sszeadjuk az egy pohr vizben lv sszes hidrognktst, egy olyan szerkezetet kapunk, ami olyan ers, mint az acl. De tny, hogy nem minden oxign s hidrognatom kztt van hidrognkts. 15 – 20 %-a az sszes hidrognktsnek vletlenszeren llandan felbomlik.

Mindenesetre a viz mindig is nagyon problematikus volt a tudsok szmra, mert a tnyek egyszeren nem ltszanak igazoldni. Mivel, br 20% a hidrognktsekbl felbomlik, mg mindig aclers szerkezettel kellene szemben llnunk. Msrszt, ha rnznk a vizre, nyilvnval, hogy a szerkezete nem mutat hasonlsgot az acllal, hanem inkbb laza. Ime a magyarzat. Ha folyadkban a hidrognktsek vletlenszeren bomlanak fel, a folyadk szerkezete ers marad, de ha vonalban /sorban/ bomlanak fel, a viznek lehetsge van arra, hogy folyadkknt viselkedjen. Ha ezek a hidrognatomok folyamatosan vonalban bomlanak fel az egsz folyadkban, akkor az a folyadk tulajdonsgait veszi fel. Igy lehetsgnk nyilik sszeegyeztetni a vzben lv ktsek erejt s a lthat tulajdonsgait.

Elrkeztnk ahhoz a ponthoz, hogy megrtsk, honnan kap a xeronin energit ahhoz, hogy lehetv tegye a protein mkdst.

A hidrognktsek vonalszer felbontsa ers vizblokkokat eredmnyez, amelyek egyms mellett tolnak mindent, ami az tjukba kerl. Elvben, ha mi hatroznnk meg, hogy hol bomlanak fel a hidrognktsek, azt is megmondhatnnk, hogy milyen ton mozogjanak ezek az ers vizmolekula-blokkok. Pontosan ez az, amit a xeronin tesz. Egyedll kmiai szerkezete lehetv teszi, hogy olyan jeleket bocssson ki, amelyek irnyitjk a vizben lev hidrognktsek felbomlst. Igy meghatrozza a vizblokkok mozgsirnyt is. Amikor ezek a vizmolekula-blokkok elhaladnak egyms mellett, magukkal viszik, hzzk-vonjk a proteineket. Ez egy nagyon ers folyamat, amely hatalmas energival ruhzza fel a proteint, lehetv tve annak hasznos mkdst.

Ugyanez a folyamat megy vgbe minden l szervezetben. Mind a nvnyek, mind az llatok szervezete xeronint kszit a proxeroninbl, s a xeronint a fehrjk mkdshez hasznlja fel. Ugyangy, mint az emberi szervezet. Ez azt jelenti, hogy az llatok s a nvnyek minden egszsges szvete tartalmaz proxeronint, Mi tpllkozs tjn nyerjk a proxeronint. Ha ez igy van, felmerl a krds, hogy mirt kell mg Nonit szednnk?

Igaz, hogy a tpllk, amit nap mint nap elfogyasztunk tartalmaz proxeronint, az azomban mr ms krds, hogy elegengt-e? A modern civilizcival egytt sok problma is felmerl. A XX. Szzadban a vilg npessge drmaian megnvekedett, igy drasztikusan meg kellett vltoztatni a mezgazdasgot, hogy ezt a hatalmas tmeget lelemmel lssa el. A mezgazdasgi termels nvekedsvel a fld minsge egyre romlott. A mtrgyk hasznlatval nem lehetett azt a problmt 100%-osan megoldani, igy a terms nagy rsze nem tartalmazza a kivnt mennyisg tpanyagot, amire szksgnk lenne. Igy pl. a proxeronint sem.

A termfld minsgi romlsa mellett mg sok tnyez elidzheti a proxeronin hinyt a szervezetben. Ilyen a nem megfelel tpllkozs, a betegsgek, a stressz vagy a nagyon aktiv letmd. Ha a szervezet nem jut a megfelel mennyisg proxeroninhoz, a test proteinjei nem fognak kielgiten mkdni, s ez betegsghez, fradsghoz, vgs soron hallhoz is vezethet.

Lehetsges, hogy sok modern betegsg is a xeronin hinyval hozhat sszefggsbe. Ha ez igy van, nagy mennyisg proxeroninnal taln segiteni lehetne ezeken a problmkon.

Az, hogy olyan sok ember llitja, hogy a Noni hatsa fantasztikus, annak a tnynek ksznhet, hogy a Noni elltja az emberi szervezetet a hinyz mennyisg proxeroninnal, ami a tpllkban nincs benne.

Ezrt olyan egyedlll a Noni. Nem juttat a szervezetbe aktiv vegyi anyagot, ahogy a legtbb gygyszer az aktiv vegyi anyag elanyagokat, s igy lehetv teszi a szervezet szmra, hogy maga gygyitsa meg magt. A Nonival egytt szervezetbe kerl, proxeronin raktrozst s felhasznlst maga a szervezet irnyitja, sajt ignynek megfelelen. Amit nem hasznl fel, egyszeren kiriti, igy a proxeronint nem lehet tladagolni.

Most, hogy megrtettk, milyen fontos szerepet jtszik a xeronin a szervezetnkben, tbb tudomnyos titok” feltrul elttnk.

Mint azt mr emltettk, mind a nvnyek, mind az llatok hasznlnak xeronint. Van azonban egy rdekes klnbsg a nvnyek s az llatok kztt, mgpedig az, hogy hogyan szabadulnak meg a felhasznlt xeronintl, ha mr nincs szksgk r. Ha ugyanis a xeronin mr elvgezte a feladatt, el kell tvoltani a szervezetbl, hogy ne fejtsk ki hatsukat ott is, ahol nem kne. A megolds az emberi s az llati szervezetben nagyon egyszer. Mivel a xeronin egy nagyon instabil kmiai sszetev, feladatt elvgezve nmagban magtl lebomlik.

A nvnyek nagy rsznl azonban ez nem gy trtnik. A nvnyek raktrozzk, mert a xeronin tartalmaz nitrognt, ami nagyon fontos a nvnyek szmra, de ehhez termszetesen az kell, hogy a xeronin ne legyen aktv. Azrt, hogy inaktivljk, a xeronin szerkezethez klnbz molekulris maradvnyokat adnak, gy az nem bomlik le, s nem is aktivizlja a proteineket. Mikor a xeronin s ezek a molekulris rszek egyeslnek, a xeronin egy nagyon jl ismert sszetevv vlik: alkaloidd.

Az alkaloidok voltak az els biokmiai sszetevk, amelyeket felfedeztek. Ma mr tbb, mint 10.000 fle alkaloidot talltak a klnbz nvnyfajokban. Ilyen alkaloid pldul a nikotin, a kokain, a heroin s morphin. Egszen mostanig a tudomny nem tudott megfelel magyarzattal szolglni arra, hogy mirt vannak alkaloidok a nvnyekben, s hogy mi a feladatuk. A xeroninnal kapcsolatos kutatsok azonban nyilvnvalv tettk, hogy az akaloid nem ms, mint a xeronin olyan formja, amely az adott nvny molekulris „szemtjvel“ /fel nem hasznlhat molekulris maradk – minden novnyben ms/ ktst hoz ltre, mgpedig azrt, hogy raktrozhatv vljk a nvnyben, s igy ellssa azt a rendkivli fontossg nitrognnel.

Ez a folyamat termszetesen hasznos a nvnyek szmra, de rdekes problmval kerlnk szembe, ha megvizsgljuk, mi trtnik, ha ezek az alkaloidok a nvnyekkel egytt /amikor megesszk ket/ bekerlnek az emberi szervezetbe. Ezek az alkaloidok teljesen inaktivak a nvnyben, de mivel az emberi szervezet szmra ismeretlenek /mivel a mi szervezetnkben nincs alkaloid/, s a szerkezetnk a xeroninhoz hasonl, a szervezetnk fehrjei gy kezelik s fogadjk ket, mintha xeroninok lennnek. Pl. mikor elsziv valaki egy cigarettt, egy nagy mennyisg szabad nikotint juttat be a szervezetbe. Br a dohny nvnyben a nikotin nem aktiv, elgg hasonlit a xeroninhoz, s igy a szervezet proteinjei xeroninknt fogadjk. Mikor a nikotin mr elfoglalta a xeronin helyt a fehrjknl, ugyangy aktivlni tudja a fehrjket, mint a xeronin, csak kevsb hatkony mdon. Mivel az alkaloid alapszerkezett a xeronin adja, tudja aktivlni a proteineket, de nem olyan jl, mert a hozz kapcsold molekulris szemtpp azrt van, hogy ezt megakadlyozza.

Ha az ember folyamatosan cigarettzik, s igy nikotint juttat a szervezetbe, vgl a szervezete alkalmazkodni fog a nikotinhoz gy, hogy a szervezet proteinjeinek alakja nmileg megvltozik, s igy inkbb a nikotinhoz tud kapcsoldni, mint a xeroninhoz. Ez a fggsg kialakulsnak molekulris alapja. Egyik cigarettt a msik utn szivjuk, mert a test fehrjeinek sz szerint szksgk van a nikotinra, hogy mkdni tudjanak. /Az „egszsges“ proteinnek xeroninra van szksge./

Minl tbbet dohnyzik valaki, annl tbb fehrje alakul t nikotin-fehrjv, s nehezebb s kiltstalanabb lesz a leszoks. Ha elhatrozzuk, hogy leszokunk, az elvonsi tnetek azrt jelentkeznek, mert a test sok proteinjnek nikotinra lenne szksge a normlis mkdshez. Vgl azonban, ha valaki kpes a nikotint tvol tartani a szervezettl, a test fehrjei jra alkalmazkodnak a xeroninhoz, ami jelen van a szervezetben, s a szervezet visszatr a normlis llapotba.

Ez a folyamat vonatkozik minden idegen“ alkaloidra, ami a szervezetnkbe kerl, belertve a koffeint, a kokaint, a heroint s a morphint. Ha bevesszk ezeket az alkaloidokat, a fehrjk a testnkben alkalmazkodnak hozzjuk, s a szervezetnk fggv vlik tlk. 

Ha a test eltelik valamilyen „idegen“ alkaloiddal /pl. kbitszer hasznlatakor/, az alkaloida a normlisnl sokkal ersebben aktivlja a test fehrjit, s ezrt kerlnek a kbitszer lvezk eufrikus llapotba. A klmbz kbitszerek klmbz mdon fejtik ki hatsukat, mivel a bennk lv alkaloidok szerkezete - a molekulris maradvnyok miatt - klmbz. A kulcs az, hogy mindegyik utnozza a xeronin termszetes mkdst. Nagyon sok alkaloidot a gygyszeriparban hasznositanak, de a gygyit hatsuk is a xeronin termszetes mkdsn alapul.

Ha egyszer megrtettk hogyan mkdnek az alkaloidok a testnkben, s azt a folyamatot, amelyen keresztl egyes alkaloidoktl fggv vlhatunk, jobban tudjuk azokat az embereket segiteni, akik szenvedlybetegek. Felmerl a krds, hogy mirt olyan knnyen alakul ki a fggsg, s mgis mirt olyan nehezen tudunk megszabadulni tle? A vlasz egyszer: mikor valaki elszr fogyaszt drogot, pl. heroint, gyakorlatilag elrasztja a testt egy „idegen“ alkaloiddal. Ez a nagymennyisg heroin a vrramban sokkal „hatsosabb“, mint a kis mennyisg normlis adag xeronin, s gyorsan talakitja a test fehrjit.

A fggsg kikszblsre a testet nagy mennyisg xeroninnal kell elrasztani. Ezzel vissza lehet alakitani fehrjket a normlis llapotba, elvonsi tnetektl mentesen.

A fggsg gygyitsa mellet a xeroninnak ms alkalmazsai is ismeretesek.

A xeronin felfedezse

A zord ghajlat Minnesota llambl szrmaz Ralp Heinicke maga sem sondolta volna, hogy egyszer egy olyan gymlcs szakrtje lesz, amely a meleg, napos Polinz szigetvilgrl szrmazik. A Noni gymlcsel csak azutn tallkozott, hogy orvosi diplomt szerzett a Minnesotai Egyetemen, s munkt kapotta Hawaii Anansz Kutat Intzetben.

Els feladata az volt az 1950-es vekben, hogy az ananszt sszefrhetv tegye a zselatinnal, mert az addigi kisrletek azt mutattk, hogy az anansszal izesitett zselatin nem szilrdul meg. Kutatmunkja elvezette egy bizonyos ananszban lv enzimhez, amely megakadlyozta a zselatin megszilrdulst. Ezt a bromelain nev enzimet kivontk az ananszbl, s a kvetkez feladat az lett, hogy kereskedelembe tudjk vonni ezt a kivont nyers enzimet. Elbb azonban meg kellet tisztitani, a tisztits utn azonban nem mkdtt ugyangy, mint nyersen. Sok-sok v kutatmunka utn Dr. Heinicke elklnitette a proxeronint, ami a nyers bromelainhoz kapcsoldott, a tisztitotthoz nem. Igy rjtt, hogy a nyers bromelain jtkony hatsa a proxeroninnak ksznhet, s ezutn megprblta felkutatni a proxeronin legbsgesebb forrsait. Igy jutott el a Nonihoz, s meg van gyzdve rla, hogy a Noni gymlcs a proxeronin ma ismert legjobb nyersanyagforrsa.

Noni: mlt s jelen

Mig a Morinda Citrifolinak a hawaii elnevezs Noni lett a legelterjedtebb neve, ms kultrk ms nven ismerik. Ausztrliban pl. sajtgymlcsnek nevezik, mshol fjdalomz fnak, disznk almjnak, vagy egyszeren csak Nono-nak. A nevekbl is lthatjuk, hogy a gymlcs mindenhol ms szerepet jtszott. Valahol a rossz, that szagrl kapta a nevt /sajtgymlcs/, mshol disznkat etettek vele. Egyes helyeken f tpllkforrs volt, mig mshol csak hinsg idejn fogyasztottk. A szintetikus festkek s szinezanyagok megjelense eltt a Noni gykert textilik termszetes szinezjeknt hasznltk. A legfontosabb felhasznlsi md azonban mg mindig a gygynvnyknt val felhasznls volt.

A „kahun“-k, a npi gygyitk a gymlcs levt tbbek kzt lz, gyulladsok, hasmens, szoruls, asztma, rovar s ms llatok csipsei s harapsai s sok ms betegsg esetn alkalmaztk. Ilyen kahuna recept a kvetkez, emsztsi zavarok kezelsre: „Zzz ssze kt fiatal noni gymlcst a „Boerhavia diffusa L.“ leveleivel s gykervel, keverd ssze a folydkot vizzel, s idd meg.“ Egy msik recept, amit mg ma is hasznlnak hnyssal egyttjr lz kezelsre egyszeren az, hogy „egyl meg egy retlen noni gymlcst“.

A XX. Szzad els felben a noni sok polinz kzssgben elvesztette a npszersgt kellemetlen szaga miatt. Sok bennszltt irtja a nvnyt, hogy a teleplseket megszabaditsa az that szagtl. Mostanban azonban jra keresett nvny lett. A Hawaii Egyetem egyik professzora elmondsa szerint hetente legalbb 10 hivst kap, amelyekben a Noni fell rdekldnek.

Noni szak – Amerikban

A Noni szak-Amerikban val felhasznlsrl sok feljegyzs van. Dr. Isabella Abbott botanikus szerint a Nonit leginkbb a cukorbetegsg, a magas vrnyoms s rk kezelsre hasznljk. Dr. Heinicke ezt a listt kiegszti mg a kvetkez problmkkal is: menstrucis grcsk, izleti gyullads, depresszi, szenilits, rossz emszts, kbtszer-fggsg.

A tudomnyos kutatsok, melyek altmasztjk a Nonival elrt eredmnyeket, 1950-ben kezddtek, s lassanknt egyre kiterjedtebb vltak. Az 1990-es vekben kzlt kutatsi eredmnyek s a rkmegelz hats sszetev felfedezse /damnacanthal/ egyre jobban felhvtk a Nonira a figyelmet.

Az albbiakban rszletezzk a fbb kutatsi eredmnyeket – idrendi sorrendben.

i.sz. sz. 100 DK-zsiai vndorlssal Polinziba kerl a Noni

1849 Az Eurpaiak felfedezik a Morindin s Morindon nev sznezanyagokat

1860-as vek A Noni gygynvnyknt megjelenik Ny-i irodalomban

1950 A kutatk elsknt a Noni antibakterilis hatsra hvjk fel a figyelmet 

1960-1980 Kiterjedtebb kutatsok kimutatjk a Noni stressz-cskkent s fjdalomcsilapit hatst

 1972 Dr. Ralph Heinicke kutatsokat kezd a xeroninnal s a Nonival 

 kapcsolatban

 1993 A Noni damnacanthal nev osszetevje rkmegelz hatst 

 kimutatjk

 
A szerkesztrl
 
Szmll
Induls: 2006-11-18
 
Zene
<bgsound src="https://www.tahitiannoni.com/sfs/uc/9112990775/english/Everyone_Everywhere.mp3" loop=true>
 
ra
 
Noni
 
Gymlcs

 

 

 

 
A termkek
 
Noni Juice

 
Nyilatkozatok,kzlemnyek
 

Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!